Vücudunuzun Sizin Hakkınızda Verdiği 20 İpucu

Sizce vücudunuz sizin sağlığınız veya kişiliğiniz hakkında size yol gösterebilir mi? Elbette gösterir, yapılan bir çok bilimsel araştırmaya göre gerçekte kim olduğunuzu vücudunuz üzerinde gizli olan ayrıntılardan bulabilirsiniz.

Gözler ruhun aynasıdır derler, peki gözler ruh halinizin dışında sağlığınız veya karakteriniz hakkında da bizlere ipucu verebilir mi? Vücut tipiniz, saç ve göz renginizin size ne gibi getirileri ve götürüleri var. İşte duyduğunuz zaman çok şaşıracağınız, vücudunuzun size anlattığı 20 garip şey.

20. Araştırmalar, asimetrik yüz tipine sahip olan insanların daha iyi ekip liderleri olma eğiliminde olduğunu göstermiştir. Liderlik vasıfları daha yüksek insanlardır.

19. Yapılan araştırmalara göre “0” kan grubuna sahip insanlar diğer kan grubuna sahip insanlara göre sivrisinekler tarafından %83 oranında daha fazla ısırılır.

18. Kızıl saç renkleri bilim adamlarına göre acıya en duyarlı saç renkleridir, acıyı daha çok hissederler. Ameliyat esnasında diğer saç rengine sahip insanlara göre %20 daha fazla anesteziye ihtiyaç duyarlar.

17. Bir araştırma bilim adamlarının diyagonal kulak memesi kırışıklıkları ve ölümcül kardiyovasküler hastalık arasındaki ilişkiyi öğrenmesini sağlıyor. Buna göre kalp hastalığı ya da kalp krizinden ölen erkeklerin %72’si ve kadınların %67’sinde diyagonal kulak memesi kırışıklıkları olduğu görüldü.

16. Koyu göz rengine sahip olan insanlar mavi veya yeşil gözlü insanlara göre alkole karşı daha hassastırlar. Alkol onları daha çok etkiler.

15. Yüz okuma uzmanı Jean Haner’e göre, uzun kaşlara sahip insanlar stresle daha iyi başa çıkma eğilimi gösteriyor ve genellikle dinlemeyi ve yardım etmeyi istemedikleri çok sayıda arkadaşa sahipler.

14. Geniş bir alın, alçakgönüllü, gayretli ve pratik bir insana işaret eder. Geniş bir alna sahip insanlar fikir doludur ve akıllarına sürekli yeni fikirler gelir.

13. Saçlarınız bazı kötü alışkanlıklarınızı (ölümünden sonra bile) ortaya çıkarabilir. Bazı ilaçlar uzun yıllardır saçınızda saptanabilir iz bırakır. Mesela ünlü İngiliz şair John Keats’in ölümünden 165 yıl sonra bir saç kılıfında morfin izleri bulundu.

12. Göbeğinizin yeri, hangi sporu yapmanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olabilir. Göbek pozisyonları daha yüksek olanlar daha iyi koşuculara (genelde boylarına göre daha uzun bacaklara sahip oldukları için) eğilimli olurlarken, göbek konumları daha düşük olan insanlar (gövdenin daha uzun olması nedeniyle) iyi yüzücülerdir.

11. Kısa insanlar uzun insanlardan daha uzun yaşayabilir. Albert Einstein Tıp Fakültesi’ndeki araştırmalara göre, insan ömrüyle bağlantılı genlerden biri de doğrudan boyla ilintili.

10. Ayak parmaklarınıza baktığınızda boyutları sıralı ve düzgün bir şekilde bulursanız (yani parmaklarınız her biri öncekinden biraz daha uzunsa) muhtemelen metodik, hassas ve son derece pratik bir kişi olabilirsiniz.

9. Uzun burunları olan insanlar genellikle iyi bir iş anlayışı olan, diğer insanlarla ortak noktalar bulabilen, hevesli, mükemmel içgüdülere sahip ve liderlik vasıfları üst düzey insanlardır.

8. Renkli ve parlak bir kırmızı dil, vücudunuzda demir veya B12 vitamininin bulunmadığının işareti olabilir.

7.  Yavaş yürüme hızı, demansın (dementia) erken belirtilerinden biri olan motoric bilişsel risk sendromu olarak adlandırılan bir duruma neden olabilir.

6. Ellerinizi doğal bir şekilde düz bir yüzeye koyun. Parmaklarınız geniş bir yer buluyorsa muhtemelen bağımsız ve yeni deneyime açıksınız demektir.

5. Yüksek kemerli ayaklara sahip insanlar genellikle anti-sosyal olma noktasına kadar bağımsız ve kendi kendine yetebilen insanlardır.

4. Stresli olduğunuzda saçlarınızı, kaşlarınızı veya kirpiklerinizi (kelimenin tam anlamıyla) çekme eğilimi mükemmeliyetçi bir kişilik sinyali verebilir.

3. Bilim insanları, göz renginin, bir insanın bir konuda ne kadar başarılı olabileceğini, bir dereceye kadar belirleyebileceğini düşünüyor. Araştırmalar, mavi gözlü kişilerin çoğunluğunun stratejik konularda koyu renkli gözlü insanlara göre daha iyi olduğunu göstermiştir.

2. Eğer parmaklarınız diğer baş parmaklarınız kadar uzunsa siz oldukça yaratıcı ve akıllı birisiniz demektir.

1. Avuç içinizde baş parmağınıza en yakın olan çizgi kalp çizginizdir. Eğer silik bir kalp çizginiz varsa duygusal travmalarla dolu bir hayatınız var demektir.

Bu yazı ilginizi çektiyse aşağıda bağlantı olarak verdiğim yazılarda ilgini çekebilir. Onlar da olmazsa rastgele bir çok yazı aşağıda yer alıyor.

Uyurken Başınıza Gelebilecek 10 İlginç Şey

Bambu Ağacı Hakkında 10 İnanılmaz Gerçek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir