Göz Renginize Bağlı Olarak Kişilik Özellikleriniz

Amerika’da uzman psikologlar tarafından yapılan bir dizi araştırma sonucu göz renginizin sizin karakteriniz hakkınızda ipucu verebileceği görülmüştür. Bu araştırmalara ne gerek vardı, biz de bununla ilgili bir söz zaten mevcut; Gözler ruhun aynasıdır. Tabi ki bu kadar basit değil, bir dizi bilimsel araştırma bu konu da bize çok daha detaylı bir karakter analizi yapıyor. İşte göz renginize bağlı olarak kişilik özellikleriniz.

6. Yeşil Renk Göz

Çok canlı, yaratıcı ve maceraperest insanlardır en kötü tarafları ise kin tutup intikam almayı isteyen insanlar oluşudur. Çok iyi bir müzik kulakları vardır ve hayata tutunmayı seven hayat dolu bir tarafları her zaman mevcuttur. Her türlü zorluğu aştıktan sonra sıfırdan başlamayı çok iyi becerirler. Hayatlarına müdahale edilmesini hiç mi hiç sevmezler. Çok tutkulu severler ama bazen çok kıskanç olabilirler.

Ayrıca çekicilik yeşil gözlü insanların ortak noktası olarak tanımlanabilir. Yeşil gözü “seksi” olarak tanımlayabiliriz. Diğer göz renklerine göre insanları en çabuk etkisi altına alan göz rengidir. Ortada gözükmeseler de perde arkasından insanları yönlendirebilirler.

5. Gri – Kurşuni Renk Göz

Az rastlanan göz renklerinden biridir ve bu göz rengi aslında mavi göz renginin bir türü olarak tanımlanır. Gri gözlere sahip insanlar kırılgan olabilir. Yine gri gözlü insanlar birçok bakımdan ela gözlü insanlara benzeyebilir. Çok çalışkan ve sürekli bir meşgale bulabilen insanlardır. Huzurlu ortamları ve özellikle bahar aylarını çok severler.

İki farklı karakteri bünyesinde taşıyan gri renk gözlere sahip insanlar hakkında söylenebilecek en önemli şey, herkesten sakladıkları bir yönlerinin olduğu. Bu da mavi renk gözlere sahip insanlardaki gibi iyi ya da kötü karaktere kolay bürünebilmelerini sağlıyor. Bu göz rengine sahip insanların renk tonu biraz daha açıksa ortaya bir kahraman çıkıyor. Uçuk mavi renge benzetilen bu renk tonuna sahip insanlar, genelde diğer insanlara yardım etmek için yanıp tutuşan iyilik melekleri oluyor.

4. Siyah Renk Göz

Siyah en nadir göz renklerinden biridir. En önemli özelliği canlı ve tutku dolu bir kişi olmasıdır. Kendilerini bir işe tamamen vermedikleri zaman başarılı olamazlar. Rekabetçiler ve herkesten daha iyi olmaya çalışırlar. Siyah gözlü insanlarda biraz ketumluk vardır. Kolay güvenmezler ve içlerini hemen açtıkları söylenemez. Aşk konusunda biraz başarısız sayılırlar ama aşık oldukları zaman çok sadık olurlar. Genellikle güçlü bir manevi inançları vardır. Bu insanlar güvenilir ve sorumluluklarını yerine getiren insanlardır. Olumlu özelliklerinin yanında belki en çok göze batan özellikleri tartışmacı olmalarıdır. Benimsedikleri şeylerde taviz vermezler.

3. Mavi Renk Göz

Melek ya da şeytan… Hangisi olacağınıza, yapacağınız seçimler karar veriyor. Mavi göz rengine sahip insanların büyük bir manevi gücü bulunuyor bunu hangi yönde kullandıklarına göre karakterleri oluşuyor. Mavi göz rengine sahip insanlar asla arada derede kalan insanlar olmuyor. Egoist olmak Mavi göz rengine sahip kişilerde baskın olarak görülebiliyor. Mavi gözlü insanlar gelişime daha açık, daha modern ve kolay adapte olabilen insanlar olarak genelde diğer insanlardan ayrışıyorlar.

Mavi gözlü insanlar daha geç yaşlanırlar ve her zaman canlı bir duruşları vardır. Mavi gözlü insanlar, sevimli, çekici ve çok dost canlısıdır. Spontane yaşayan enerji dolu insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onların doğasında vardır. Çok nazik sevimli ve insanlara yardım etmeyi seven insanlardır. Manevi yönleri çok gelişmiş olduğu için uzun ilişkiler sürdürebilirler. Gözlem güçleri fazladır ve kendi gözlemlerini her şeyden çok önemserler. Duyguları oldukça açıktır ve en çok önemsedikleri şeylerden biri mutlu bir aile ortamıdır.

2. Ela Renk Göz

Cesur, mücadeleci ve en iyi olduklarını kanıtlama eğilimi olan insanlardır. Tatlı, sempatik ve maceracı yönlerini unutmamalıyız. Çok çabuk sinirlenseler de sinirleri saman alevi gibi çabucak geçer. Kahverengi ve yeşil gözlü insanların tüm niteliklere sahiplerdir. Ela gözlü insanların genelde şanslı oldukları gözlenmiştir.

Ülkemizdeki en yaygın göz renklerinden biri olan Ela gözler çok özel bir karakterin aynası aslında. Üstünüzdeki renge ve ışığa göre yeşilden kahverengiye doğru büyük bir renk cümbüşü sunan ela gözlere sahip insanlar, kendine has özelliklere sahip oluyorlar. Genel olarak, spontane yaşayan ve özgürlükçü insanlar olan ela gözlüler dengeli olsalar da gizemli yönleriyle de dikkat çekiyorlar.

1. Kahverengi Renk Göz

Kahverengi çok görülen ancak aynı zamanda zengin bir renktir. Sadelik, güç ve yaratıcılığı temsil eder. Maddi dünyanın değil manevi dünyanın zenginliklerinin daha çok farkındalar. Kahverengi gözlü insanların sevgileri ve sadakatleri fazla olur ve eşlerini mutlu etmeyi çok severler. Dışa dönük ve sıcak kanlıdırlar ama yine de başkalarının önünde duygularını ifade etmek için korkuyorlar. İyi bir mizah duyguları vardır ve her zaman sizi sevindirebilirler. Kahverengi gözlü insanlar yol gösterici ve danışılacak özellikleri olan insanlardır. Oldukça yaratıcı ve çok iyi bir moda anlayışları vardır.

Ülkemizdeki en yaygın göz renklerden bir diğeri olan açık kahverengi ise, arkadaş canlısı ve sıcakkanlı insanlarda ortaya çıkıyor. Araştırmalar bu göz rengine sahip insanların kibar, saygıdeğer ve ağırbaşlı olduklarını göstermiş. Bu göz rengine sahip insanların diğer insanlardan daha az uyudukları tespit edilen bir başka veri. Bu sebeple uyku bu insanlar için genelde bir sorun olabiliyor. Zamanında yatmak, zamanında kalkmak konusunda açık kahverengi gözlere sahip insanlar sıklıkla sıkıntı çekiyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir