Dünyanın En İyi 20 Sonsuzluk Havuzu

Öncelikle sonsuzluk havuzunun ne olduğu bilmeyenler olabilir, kısaca açıklamak istiyorum. Dışarıdan bakıldığında veya içine girildiğinde muhteşem bir görüntüye sahip olan ve diğer ucu sanki çok uzaklara kadar gidiyormuş hissi veren havuzlara “sonsuzluk havuzu” denir.

Gerçekten çok muhteşem bir görsellik… Çok rahatlatıcı, insanı düşlere daldıran havuzlar olduğunu söyleyebilirim. Bu havuz türü gerçek bir lüks, öyle ki bu tür havuzların olduğu oteller ve tatil köyleri gerçekten alanının en iyileri. Size sonsuzluk hissi vermesinin yanı sıra muhteşem manzaraya sahip dünyanın en iyi 20 sonsuzluk havuzunu sizler için bir araya getirdim. İşte dünyanın dört bir yanından en iyi sonsuzluk havuzları.

20. Jade Mountain Resort – Karayipler

Karayipler bulunan Jade Mountain Resort hem sonsuzluk havuzuyla hemde bu havuzun tam karşısında yer alan mavi ve yeşil dağları ile muhteşem bir görüntüye sahip.

19. Caesar Augustus Hotel – İtalya

İtalya’da bu lüks kültürü çok fazla yerleşmiş durumda. Bir çok kaliteli otel ve tatil köyünde sonsuzluk havuzuna rastlamanız mümkün.

18. Lake Manyara Serena Lodge – Tanzanya

Tanzanya’da gerçek anlamıyla doğa ile iç içe olan bir sonsuzluk havuzu. Tanzanya sonsuzluk havuzu konusunda çok fazla tercih edilen ülkelerden biridir.

17. Hotel Fiji – Tayland

Yaşadığınız yer direk havuzun içinde, havuza girdiğinde ise sizi yemyeşil bir orman ve masmavi bir deniz manzarası bekliyor.

16. One & Only Reethi Rah – Maldivler

Maldivler zaten lüks konusunda tartışılmayacak derecede üne sahip. Sonsuzluk havuzlarının her çeşidini bulmanız mümkün.

15. Hotel Villa Mahal – Türkiye

Bir kere de Türkiye’den. Eğer sizde sonsuzluk havuzu tecrübesi yaşamak istiyorsanız uzağa gitmenize gerek yok. Türkiye bu konuda çok başarılı ülkelerden birisi.

14. Irotama Sonsuzluk Havuzu – Kolombiya

Kolombiya’dan bir havuz ekleyelim de çeşit olsun dedim.

13. Skypark Sonsuzluk Havuzu – Singapur

İnsanı özendiren bir görsel, ah şimdi şu havuzda olsaydım.

12. Sri Panwa Baba Nest – Tayland

Tayland bu işe yüreğini koymuş gerçekten, şu havuzun ve manzaranın güzelliğine bakın.

11. Mes Amis Resort – St. Martin

Her yer mavi, gerçekten muhteşem bir havuz.

10. Hotel Caruso – İtalya

Diğerlerinden farklı bir tasarıma sahip olan Hotel Caruso gördüğünüz üzere Roma mimarisi ile dizayn edilmiş. Sizde kendinizi Sezar gibi hissetmek isterseniz, İtalya’ya bir uğrayın.

9. Cabo San Lucas – Meksika

Sanki aşağıya doğru sürüklenip düşecekmiş gibi görünse de öyle değil ve gerçekten muhteşem.

8. Alila Ubud – Endonezya

Buda gerçekten çok dikkat çekici bir havuz, buradaki havuzlar kat kat olarak yapılıyor, yani bunun aşağısında iki tane havuz var. İlerleyerek diğer havuzlara geçiş yapabiliyorsunuz.

7. Grace Santorini – Yunanistan

Komşudan bir havuz, Yunanistan zaten çok güzel bir ülke, neden batıyorlar anlamıyorum. Şaka bir yana muhteşem bir doğa ve muhteşem bir sonsuzluk havuzu.

6. Seyşeller Sonsuzluk Havuzu

Mavi ve yeşil ile dizayn edilmiş muhteşem bir sonsuzluk havuzu.

5. Huvafen Fushi Resort – Maldivler

Buradaki sonsuzluk havuzunda gördüğünüz üzere ışık gösterileri de yapılıyor. Dediğimiz gibi konu Maldivler olunca her şeyin daha lüksü yapılmaya çalışılıyor. Çünkü istekler bitmiyor, onlarda bu talebe yanıt veriyor olsalar gerek.

4. Anantara Golden Triangle – Tayland

Tayland’dan bir doğa harikası diyebilirim. Sanırım bu Tayland’dan listeye giren üçüncü havuz. Demek ki Tayland bu konuda baya ilerlemiş.

3. Maldivler Sonsuzluk Havuzu – Maldivler

Maldivlerden bir sonsuzluk havuzu daha, ah para olacak ki Maldivler’de tatil yapacaksın, tabi o kadar para olursa hemen ev alırız, ne tatili 🙂

2. The Cambrian Hotel and Spa – Alpler

Bunu buraya kim yapmış 🙂 Diyecek bir şey bulamıyorum gerçekten çok güzel. Zaten muhteşem bir doğaya sahip olan Alpler tek başına yeterliyken bir de oraya hakim bir tepeye sonsuzluk havuzu yapmak gerçekten çok iyi. Girişimci arkadaşı tebrik ediyorum.

1. Ayana Resort – Endonezya

Listenin başına yine Endonezya’dan bir sonsuzluk havuzu geldi. Havuz, deniz, güneş, orman, bulutlar her şey muhteşem değil mi?

Arkadaşlar sonsuzluk havuzları konusunda konum olarak eğer yanlışlık varsa lütfen yorum yazarak bize yanlışımızı söyleyin, bizde hemen düzeltelim. Yazım yanlışlarını söylemiyorum bile o Allah’ın emri 🙂 Yorum yazmanızı karşılığı olarak da alın size bonus 🙂

Bonus: Neresi Olduğunu Bilmiyoruz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir